اخبار

Archer AXE200 جدیدترین روتر وای فای تی پی لینک با 4 آنتن متحرک

Archer AXE200 جدیدترین روتر وایرلس شرکت تی پی لینک با 4 آنتن متحرک

TP-Link Archer AXE200 Omni Wi-Fi 6e

شرکت تی پی لینک، سازنده بنام تجهیزات شبکه ، در نمایشگاه CES 2022 از جدیدترین روتر وای فای خود با طراحی فانتزی و البته بسیار متفاوت از روترهای قبلی، رونمایی کرد. این روتر Archer AXE200 نام گذاری شده است.

یکی از نکات جالب در طراحی این روتر 4 آنتن چرخان و البته خودکار است که قرار است سیگنال بهتر و قدرتمندتر و پایدارتر را در محیط به اشتراک بگذارند. این آنتن ها توسط یک موتور داخلی حرکت کرده و قرار است محل اطراف خودش را به صورت حداکثری پوشش دهد. کار این آنتن ها، پوشش هدفمند کاربران برای داشتن اتصالی بهتر است. به این صورت که با مکان یابی هوشمند دستگاه های متصل به وای فای،‌آنتن های خود رو به سمت آن‌ها می‌چرخاند و با تنظیم دقیق زاویه آنتن ها،‌ موجب بهبود ارتباط وایرلس می‌شود.

هر کدام از این آنتن ها توانایی حرکت به صورت مستقل را دارد تا در حین چرخش عملکرد قابل قبولی داشته باشد و تعداد دستگاه های وای فای بیشتری را به صورت همزمان پشتیبانی کند.

 

Archer AXE200 جدیدترین روتر وایرلس شرکت تی پی لینک با 4 آنتن متحرک

گرچه هنوز از تاثیر این آنتن‌های چرخان در ارائه قدرت و پوشش وای‌فای بهتر مطمئن نیستیم، ولی طراحی یک روتر وایرلس با این ویژگی می‌تواند یک ایده بسیار جذاب باشد.

این روتر از ارتباط 6E پشتیبانی کرده و همچنین از باند 6 گیگاهرتز در کنار فرکانس 2.4 و 5 گیگاهرتز استفاده می‌کند و البته همچنان با دستگاه های وای‌فای قدیمی تر سازگار خواهد بود.

روتر Archer AXE200 از یک پردازنده 4 هسته ای با قدرت 2گیگاهرتز به همراه 4 پورت اترنت از نوع گیگابیت بهره مند است. قیمت این روتر هنوز مشخص نشده است و اطلاع دقیقی از تاریخ ارائه به بازار در دسترس نیست.

در انتها شما را به دیدن یک ویدیو از نحوه چرخش و حرکت آنتن های این روتر دعوت می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *