آموزشی, اخبار

نت سنج پلاس، سامانه ای برای بررسی پوشش و کیفیت اینترنت

نت سنج پلاس، سامانه سنجش کیفیت اینترنت

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در شهر یا منطقه مورد نظرتان وضعیت اینترنت کدام سرویس دهنده بهتر است یا بیشترین شکایات مربوط به شرکت‌های ارائه کننده اینترنت در شهر یا محله ای خاص چه بوده است. برای رسیدن به پاسخ سوالتان با ما همراه باشید.

نت سنج پلاس، سامانه سنجش کیفیت اینترنت

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سامانه جامع ارزیابی عملکرد شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت را با نام نت سنج پلاس راه اندازی نموده است. با کمک این سامانه کاربران اینترنت در داخل کشور این امکان را خواهند داشت که در هر شهر یاموقعیت جغرافیایی داخل ایران که باشند، کیفیت سرویس اینترنت خود را با سایر مناطق یا سایر شرکت‌های ارائه کننده اینترنت مقایسه کنند.

علاوه بر امکان سنجش کیفیت اینترنت توسط کاربران، بیش از ۶ هزار سنسور نیز برای پایش وضعیت شبکه ارتباطی سراسر کشور فعال هستند و  به صورت آنلاین کیفیت ارتباطات را اندازه گیری کرده و به سامانه نت سنج پلاس ارسال می‌نمایند.

چطور از سامانه نت سنج پلاس استفاده کنیم؟

ابتدا وارد وب‌سایت netsanjplus.ir شوید. پس از ورود، سامانه شرکت ارائه دهنده اینترنت شما را شناسایی کرده و به شما نشان می‌دهد. دکمه تایید و ادامه را بزنید. در مرحله بعدی به منظور ردیابی موقعیت مکانی شما، درخواست مجوز می‌کند. در صورتی که تایید کنید، موقعیت جغرافیایی شما به‌صورت خودکار شناسایی شده و روی نقشه نمایش داده می‌شود. حالا روی گزینه تست سرعت کلیک کنید تا سرعت اینترنت شما اندازه گیری شود. ضمنا امکان اندازه گیری سرعت اینترنت به صورت داخلی و بین الملل هم وجود دارد. همچنین شما می‌توانید با انتخاب نام سایر شرکت های ارائه دهنده اینترنت یا نوع اینترنت (ADSL/VDSL، TD-LTE و اینترنت همراه) وضعیت آن ها را هم مشاهده کنید. آموزش ویدئویی هم در انتهای همین صفحه قرار گرفته است.

از سایر امکانات این سامانه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • بررسی وضعیت کیفیت اینترنت برای کاربری ها گوناگون نظیر «وضعیت در گروه کاربران تجاری»، «وضعیت در گروه بازی (Gaming)»، «وضعیت در گروه تماس اینترنتی (VoIP)»، «وضعیت در گروه دانلود حجیم» و «وضعیت در گروه وبگردی».
  • مشاهده پر تکرار ترین شکایات در منطقه به تفکیک هر شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی
  • امکان ثبت شکایت توسط شما
  • مشاهده تعرفه های اینترنت شرکت فعلی ارائه دهنده خدمات اینترنت شما

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.